International Medical School 2020

Warszawski Uniwersytet Medyczny, jako jedyna uczelnia z Polski, bierze udział w międzynarodowym projekcie „International Medical School 2020”, realizowanym w ramach europejskiego programu "Uczenie się przez całe życie"  (Lifelong Learning Programme) - Erasmus (LLP Erasmus). W projekcie uczestniczy sześć prestiżowych uczelni medycznych z Europy, jedna z Australii oraz dwie europejskie instytucje doradcze.

Celem projektu jest wspieranie i rozwój globalnego wymiaru kształcenia medycznego oraz wypracowanie wspólnej wizji międzynarodowej, medycznej uczelni przyszłości. Projekt zakłada budowę sieci europejskich (i nie tylko) uczelni medycznych, opartej na wzajemnej współpracy, nauce i wymianie doświadczeń oraz najlepszych praktyk w zakresie:

-        Zapewnienia Jakości (Quality Assurance)

-        Rozwoju Kadry (Staff Management & Training)

-        Zarządzania Uczelnią (Autonomy and Accountability; Governance)

Końcowym efektem projektu będzie stworzenie znaku jakości „International Medical School” (IMS label), o który będą mogły się ubiegać najlepsze międzynarodowe uczelnie medyczne w Europie i na świecie.
Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie projektu: www.ims-2020.eu

Czas trwania projektu:

01.10.2010 – 30.09.2013

Partnerzy:

Charité Universitätsmedizin Berlin (Humboldt University of Berlin) – koordynator projektu
Brussels Education Services

CHE Consult