Szkolenia Erasmus+ dla kadry administracyjnej w instytucjach europejskich

Szkolenia w ramach programu Erasmus+ dla pracowników administracji WUM

Dział Współpracy z Zagranicą zaprasza pracowników administracyjnych WUM do udziału w szkoleniach programu Erasmus+ organizowanych w instytucjach europejskich.

Przykładowa oferta szkoleń dla pracowników znajduje się na stronie projektu Integration and Promotion od Staff Training Courses at Universities across Europe (IMOTION): http://staffmobility.eu/

Nabór kandydatów na wyjazdy w celach szkoleniowych jest prowadzony w sposób ciągły w oparciu o umowę finansową zawartą z Narodową Agencją Programu Erasmus+ oraz zgodnie z limitem przyznanych w niej stypendiów.

Podstawą kwalifikacji pracowników na wyjazdy zagraniczne są:

-kompetencje językowe – zdolność uczestnictwa w szkoleniu w języku roboczym uczelni/instytucji przyjmującej

-jakość indywidualnego programu szkolenia

-wpływ wyjazdu na rozwój własny pracownika

Przed wyjazdem pracownika do uczelni/instytucji partnerskiej pomiędzy stronami uzgadniany jest program pobytu, tzw. „indywidualny program szkolenia/plan pracy”. Warunkiem bezwzględnym udziału jest zgoda przełożonego. Osoby zakwalifikowane na wyjazd otrzymają stypendium przeznaczone na dofinansowanie kosztów utrzymania, zakwaterowania oraz podróży.

Szczegółowe zasady uczestnictwa znajdują się na stronie Działu Współpracy z Zagranicą

Kontakt:

mgr Dorota Niewczas

Dział Współpracy z Zagranicą - Uniwersyteckie Centrum Stomatologii, 3 piętro, pok. 4.54

Email: dorota.niewczas@wum.edu.pl