Stypendium w Niemczech i Austrii dla studentów wydziałów lekarskich

Stypendium dla studentów wydziału lekarskiego

AMEOS jest międzynarodową grupą z siedzibą w Zurichu, do której należy wiele klinik, przede wszystkim w Niemczech i w Austrii. Homepage: http://www.ameos.eu

AMEOS przyznaje studentom wydziału lekarskiego w Polsce stypendia w wysokości;- 282 Euro miesięcznie przez okres do 4 lat.

Warunkiem przyznania stypendium jest :

·         Podstawowa znajomosc jezyka niemieckiego na poczatku (na poziomie A2 - udokumentowana dyplomem ).

·         Gotowość do pogłebienia znajomosci jezyka niemieckiego do wymaganego poziomu minimum B2 przed podjęciem pracy.

·         Zobowiązanie się podjęcia po studiach pracy i specjalizacji ( szeroki wybor specjalizacji) w jednej z klinik należących do Grupy AMEOS w Niemczech i Austrii.

Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w Austrii w miejscowości Bad Aussee. Koszty związane z przybyciem na rozmowę kwalifikacyjną są kandydatom zwracane.

Stypendianci są raz lub dwa razy w roku zapraszani na 3-4-tygodniowe praktyki do szpitala (wówczas także koszty przejazdu pokrywa AMEOS. Na czas pobytu na praktyce przysługuje- 400 Euro kieszonkowego oraz bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Zainteresowani studenci proszeni są przesyłanie zgłoszenia (chętnie po polsku) listownie lub przez e-mail do:

Prim. Univ.-Prof. Dr. med. Marius Nickel

AMEOS Klinikum Bad Aussee

Sommersbergerseestr. 395

A – 8990 Bad Aussee

Tel.: 0043 3622 521003203 (sekretariat, tylko po niemiecku lub angielsku)

adres e-mail: mnic.med@badaussee.ameos.at